Členové a spolupracovníci

Nora Grundová

(zpěv)

Šéfredaktorka Harper’s Bazaaru, dříve šéfredaktorka časopisu Zen.

Miluje psaní, stand-upy, malování, vaření, tanec, zpěv, pěstování květin a bylin a především svoje děti a přátele.

Nora, přestože studovala jazyky, se věnovala i divadlu jako herečka a scénografka. V jedné inscenaci, ke které Darek složil hudbu a v níž Nora hrála a zpívala, zazněla i píseň Hedvábná cesta z alba Stín andělů. A tam se začala tvořit pozdější Maya… A co vlastně znamená Maya? Darek takto pojmenoval jednu ze svých instrumentálních skladeb – na CD Stín andělů je pod názvem Její piano a jméno Maya tím „postoupilo výš“ coby název skupiny.

Maya jako nevšední jméno, dávné a mýtické, tajemné, ztracené jako kultury Inků a Májů… Na druhém albu by se s Vámi Maya chtěla proletět vesmírem…

„…Čtu hromady knížek a stresuje mě, že do konce života – počítám do 80ky – stihnu jen kolem 5408 knih, když budu číst dvě týdně. S filmy, které asi miluju ještě víc, je to trochu lepší. Vidím v průměru jeden dobrý film denně, takže jich stihnu třeba i 29 200. Co existuje Maya, na mě lidi na ulici volají „čau Mayo.“ Moc na to ale neslyším. Jmenuji se Nora. Maya budu říkat Darkovi…“.

„…Čínskou kulturu buď od první chvíle odmítnete, nebo se usadí ve vaší duši. Já ji cítím trvale někde v sobě…“.

„…Podporuji Občanské sdružení Berkat. Líbí se nám konkrétní humanitární pomoc rodinám, především v Čečensku, ale možná bude i nějaký projektík v Afghánistánu. Mrkněte se na www.berkat.cz …“.

„…V hlavě se mi pořád líhnou nápady a náměty, že bych je mohla prodávat nebo směnit za mouku a jablka. Tím se nechlubím, protože to je k trápení…“

„…a posouvám budík o pět minut a pak ještě pět a ještě pět… potom zoufale lítám a na poslední chvíli s mokrými vlasy dobíhám…“.

Darek Král

(skladatel a producent)

Darek nadále spolupracuje na divadelních projektech s Davidem Drábkem (v současnosti Městská divadla pražská), také i se Šimonem Cabanem.

Na podzim roku 2019 výjde u vydavatelství SUPRAPHON a.s. album, na kterém operní pěvkyně Dagmar Pecková zpívá jeho skladby, které se nesou na vlnách hudby klasické a elektronické.

Na jaře roku 2020 bude mít v divadle ABC premiéru muzikál Ještěři, který vznikl pod autorskou značkou „DBK“ (Drábek-Belko-Král) a v hlavní roli se představí Tomáš Klus.

S bratry Cabanovými se bude Darek hudebně podílet na Zahajovacím ceremoniálu 54. Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Na Filozofické fakultě v Olomouci (kde studovala i Nora) zdárně absolvoval obor Divadelní a filmová věda, kterému se také úspěšně nevěnuje. Komponuje divadelní hudbu, mimo jiné i pro svůj domovský divadelní soubor Hořící žirafy.

Často se nás ptají: Proč Maya? Co je to Maya? – Muzikant i slova vnímá jako hudbu, občas. A Maya zní opravdu „zvukomalebně“…a i tajemně. A v tom slově, jméně, je něco dávného, vzdáleného, bájného. Také majestátního. Jako starověké, už zaniklé civilizace…Jméno Maya.


SPOLUPRACOVNÍCI

  • Štěpán Škoch (zvukový mistr a hráč na dechové nástroje)
  • Ondra Škoch (kytarista, skladatel a producent)
  • Tomáš Belko (textař)
  • Dan Pánek (filmový režisér)
  • Adam Suchý (textař a básník)
  • Pavel Glogar (zvukový mistr)
  • Vít Rokyta (kytarista)
  • Pavel Sadílek (výtvarník a režisér)
  • Andy Lažo (zvukový mistr)
  • Martin Král (výtvarník)

Vydavatel: Universal Music Group – Marcel Vyšín (A&R Director)